- mezoterapia igłowa jest techniką, która polega na dostarczaniu małych dawek substancji aktywnych do wierzchniej warstwy skóry przy pomocy mikroiniekcji. Jest metodą wykorzystywaną od 50 lat w medycynie i dermatologii estetycznej. Znajduje zastosowanie w leczeniu objawów starzenia się skóry takich jak zmarszczki, wiotkość, utrata elastyczności i suchość, jak również w terapii cellulitu oraz łysienia, redukcji blizn i rozstępów.
Dzięki dostarczeniu odpowiednio dobranych składników aktywnych poprawia się mikro krążenie, tkanka łączna stymulowana jest do produkcji kolagenu i elastyny, przywrócony zostaje bilans wodny skóry oraz zwiększa się metabolizm komórek tłuszczowych (lipoliza). Zmobilizowana do samoregeneracji skóra staje się gładsza, bardziej elastyczna, jędrna, nawilżona i pełna blasku.
Mezoterapia wykonywana jest w serii 4 - 8 zabiegów, co 10 – 14 dni lub jako zabieg jednorazowy. Dla utrzymania zadowalających efektów, po wykonaniu serii, należy wykonywać zabiegi przypominające raz na 2 – 3 miesiące.
W zabiegach mezoterapii igłowej wykorzystuje się wysokie stężenia składników aktywnych takich jak:
-
kwas hialuronowy
-
krzemionka organiczna
-
glutation
-
oligoelementy
-
poliwitaminy
-
kofeinę
-
L-karnitynę
-
wyciągi roślinne
-
kwas glikolowy
-
DMAE
Odpowiednio dobrane kompozycje tych składników mają na celu zapewnienie optymalnych efektów w zależności od problemu. Ostrzykiwanie można wykonywać na twarzy, szyi, dekolcie, skórze owłosionej głowy, pośladkach, udach i brzuchu. Precyzyjne mikroiniekcje umożliwia specjalne urządzenie DERMO THERAPY GUN, tzw. pistolet , który daje klientowi poczucie bezpieczenstwa gwarantując wkłucie igły zawsze na tę samą głębokość, z ustaloną, zawsze tę samą dawką preparatu. Po zabiegu skóra jest delikatnie zaróżowiona, a w miejscach nakłuć mogą pojawić się drobne zaczerwienienia. Nie przeszkadza to jednak w normalnym, codziennym funkcjonowaniu. Już następnego dnia można nałożyć pełny makijaż.
Przed zabiegiem nie należy zażywać aspiryny oraz leków przeciwzapalnych. Kilka dni po zabiegu powinniśmy unikać sauny, solarium, promieni słonecznych, kąpieli w basenie, wzmożonego wysiłku fizycznego.
Przeciwwskazania:
Alergia, cukrzyca (niewyrównana), stany zapalne skóry, opryszczka, choroba nowotworowa, stosowanie leków przeciwkrzepliwych, ciąża, okres karmienia piersią, choroby krwi, choroby autoimmunoagresji;